Risk Değerlendirmesi

Risk Değerlendirmesi Nedir?

İşyerlerinde mevcut veya dışarıdan gelebilecek tehlikelerin tespit edilmesi, bu tehlikelerin verebileceği zararları ve bu tehlikeleri gidermek için yapılması gerekenleri belirten yol haritasına risk değerlendirmesi denir.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre tek bir işçisi olan apartmanlar, siteler ve işyerleri de risk analizini gerçekleştirmek zorundalar.

Tehlike sınıfı fark etmeksizin bütün işyerlerinde risk değerlendirmesi yapılmalı/yaptırılmalıdır.

Daha önce risk değerlendirmesi yaptırdıysanız, bu risk değerlendirmeleri belli periyotlarla yenilenmelidir. Az tehlikeli işyerlerinde 6 yıl, tehlikeli işyerlerinde 4 yıl, çok tehlikeli işyerlerinde ise 2 yılda bir risk değerlendirmesi yenilenmelidir.

Risk değerlendirmesi bir çok farklı metotla yapılabilmektedir. Denetimlerde istenen metotlarla yapılmamış risk değerlendirmeleri firmalara zorluklar yaşatmaktadır. Risk değerlendirme metodunuz eski ise yenilemeniz gerekmektedir.

Henüz risk değerlendirmesi yaptırmadıysanız ya da risk değerlendirmenizin geçerlilik süresi dolduysa, hizmetimizden yararlanarak, güncel mevzuata uygun, tam kapsamlı bir risk değerlendirmesi yaptırmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Alfa Analiz OSGB olarak, iş sağlığı ve güvenliği hizmeti verdiğimiz firmalara risk değerlendirmesini ücretsiz olarak yapıyoruz ve takibini sağlıyoruz.

BİZİMLE İRTİBAT KURUN

Sizlere yardımcı olmak için her zaman buradayız. İş sağlığı ve güvenliği konularında soru sormak veya iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri için teklif almak için bize mesaj bırakabilirsiniz.

Uzman kadromuzla, sorularınızı cevaplamak ve ihtiyacınız olan hizmetleri size sunmak için mesajlarınızı bekliyoruz.